RASŤO HATIAR

„Som človek, ktorý Tatry vníma ako malý zázrak v strede Európy, nádherne obrúsený diamant a poklad Slovenska. Malé pohorie v ktorom sa dejú veľké príbehy a dajú sa prežiť neuveriteľné zážitky. Tatry sú pre mňa miestom pred oddych aj miestom na prácu vďaka, ktorej tieto príbehy môžem zaznamenávať a posúvať ich ďalej.

Je pre mňa cťou, že sa môžem stať súčasťou festivalu Tatra Flowers, ktorý pridáva Tatrám dôležitý kultúrny rozmer. Je to o to vzácnejšie, že pre vás pripravím program spoločne s Petrom Hámorom, protagonistom môjho najnovšieho filmu VRCHOLOVÁ PRÍŤAŽLIVOSŤ. Tento film vám v sobotu 31.8. premietneme v parku v Tatranskej Lomnici a pridám k tomu ešte  moje 2 krátke filmy. Teším sa na vás.“

Rasťo Hatiar je kameramanom a režisérom horských dokumentárnych filmov. V minulosti pracoval ako filmár pre OSN, v súčasnosti vyrába pre  RTVS pravidelnú mesačnú reláciu o horách a extrémnych športoch s názvom EXTRÉMNE V HORÁCH. Je režisérom niekoľkých úspešných dokumentárnych filmov ocenených na medzinárodných filmových festivaloch. Medzi najznámejšie patria Slepá dôvera, Teória šťastia podľa Rybanského a film o Petrovi Hámorovi – Vrcholová príťažlivosť. Práve tieto 3 filmy ponúkne Rasťo na Tatra Flowers.