LUCIA HARVANOVÁ

„Na festivale Tatra Flowers som mala možnosť predstaviť sa po prvýkrát minulý rok v spolupráci so skvelým harfistom Mišom Matejčíkom, s ktorým sme odohrali polnočný otvárací koncert v evanjelickom kostole a ani nie o 12 hodín koncert filmovej hudby v galérii Poliankovo.

Naše koncerty sa stretli s veľkým úspechom a s naším „hudobným“ nadšením. Dodnes na tieto koncerty veľmi rada spomínam, pretože hrať pre vnímavé a citlivé publikum v obklopení našich krásnych Tatier je neopakovateľný zážitok pre každého umelca. Pre mňa ešte o to viac, že som Slovenka.

Tento rok sa veľmi teším, že na festivale vystúpim spolu s fenomenálnym bicistom z Bulharska Kirilom Stoyanovom. Takéto netradičné duo zoskupenie môže vyvolať otázku: husle a bicie, to sa naozaj dá? Kiril Stoyanov ako koncertný sólista, komorný hráč a tiež prvý tympanista Slovenskej filharmónie virtuózne ovláda hru na marimbe, xylofóne a mnohých ďalších nástrojoch, na ktorých sa dá v jeho podaní zahrať každá melódia, aj virtuózna skladba.

Do Tatier privezie veľmi veľa nástrojov, ktoré bude striedať, cez  typické balkánske rytmy, ktoré má v krvi prejdeme aj cez klasiku až do Buenos Aires k argentínskemu tangu a Astorovi Piazollovi. Bude to veľmi pestré a je sa naozaj na čo tešiť!“