KIRIL STOYANOV

Na Slovensku zatiaľ žijem len pár rokov. Aj keď moja hlavná „doména“ je hlavné mesto Bratislava, ešte stále objavujem nové miesta spojené s vašou krásnou prírodou, ktorú milujem a celkovo k prírode mám veľmi blízky vzťah od detstva. V Tatrách som bol niekoľkokrát, ale toto bude moje prvé sólové open air vystúpenie vo výške 1750 m.n.m. na Skalnatom plese!

So skvelou huslistkou Luciou Harvanovou, ktorú ste na Tatra Flowers mohli počuť už minulý rok, sme sa zoznámili ako kolegovia na pôde Slovenskej filharmónie, kde obaja pôsobíme a po čase nás napadlo vytvoriť toto zaujímavé duo zoskupenie husle a bicie.

Na Skalnaté pleso vyvezieme lanovkou veľa rôznych nástrojov ako malý bubon, marimba a xylofón, na ktoré sa dá hrať nielen rytmicky, ale aj melodicky prakticky akákoľvek skladba. Na druhom koncerte v Galérii Poliankovo v Tatranskej Polianke vám s Luciou ukážeme rôzne štýly aj známe melódie, ktoré sa v tejto zostave dajú zahrať, cez klasickú hudbu, až po argentínske tango. Veľmi sa teším na vás a vaše krásne Tatry..