Dôležité informácie k festivalu

Milí účastníci Tatra Flowers! Máme pre vás informácie, ktoré ste od nás počas príprav festivalu viackrát pýtali.

1. Počasie sledujeme na viacerých stránkach o počasí. O aktuálnom počasí a prípadných zmenách programu z dôvodu nepriaznivého počasia vás budeme informovať na našej stránke a na našom evente Tatra Flowers. Všetky koncerty sú v tejto chvíli naplánované bez zmien. Sledujte náš FB a web.

2. Pristúpte, prosím, k vášmu pobytu v Tatrách zodpovedne po všetkých stránkach. Nepodceňte vhodné a kvalitné oblečenie, obuv a prípravu na každé počasie.

3. Stiahnite si aplikáciu Záchranná horská služba na Android alebo iOS a sledujte aktuálne informácie o situácii na horách. Okrem toho vám odporúčame založiť si poistenie na pobyt v horách.

4. Koncerty Michala Matejčíka sú obmedzené kapacitou. Musíme sa všetci zmestiť do kostolíka v Tatranskej Lomnici a do sály Grand hotela Starý Smokovec, preto si na tieto koncerty treba vyzdvihnúť voľné vstupenky v infocentre na Štrbskom Plese. Jeden človek môže dostať max. 2 lístky. Vstupenky nie je možné rezervovať.

5. Posilnili sme dopravu medzi Štrbským Plesom a Tatranskou Štrbou v sobotu 2.9., aby ste sa po koncerte Jany a SĽUK-u mohli pohodlne dostať domov, alebo na bezplatné parkovisko v Tatranskej Štrbe. Tento spoj bude pre vás pripravený na stanici Štrbské Pleso s odchodom o 21.30 hod. a bude zadarmo.

6. Správajte sa v Tatrách zodpovedne a rozumne. Prosíme vás o dodržiavanie pravidiel správania sa v Národnom parku. Nezabudnite na vrecko, v ktorom sa vaše odpadky bezpečne dostanú opäť dole a skončia tam, kde patria. Takto spoločne neublížime Tatrám a ich krásnej prírode.

7. Téryho Chata: horský chodník na Téryho chatu je označený ako stredne ťažká túra. Preto vám odporúčame kvalitnú obuv, dobré oblečenie do hôr, nainštalovať aplikáciu HZS a poistenie do hôr. Na Téryho chate už nie je k dispozícii žiadne ubytovanie.

Tešíme sa na vás už tento víkend.