Ado Juráček

„K hudbe som sa dostal práve v prírode. Ako malý chlapec som chodieval s otcom trampovať. Kdekto spieval, kdekto hral na gitare. Páčilo sa mi to natoľko, že som to chcel vedieť aj ja. Hranie v prírode je mi úplne prirodzené. Píšem jednoduché piesne s textami inšpirovanými cestovaním, láskou a každodenným životom.

Mojou múzou je moja žena Miriam a posledné dva roky aj malá dcéra Zoe. Preto väčšina piesní, ktoré na festivale odohrám, budú práve o nej.

Zahrať si na festivale Tatra Flowers je pre mňa výnimočná príležitosť. Verím, že moje piesne v súznení s vysokohorskou prírodou prinesú divákom príjemný zážitok.“

Ado Juráček je pop-folkový pesničkár. V roku 2018 vydal svoj prvý album Trubadúr. Spolupracoval na ňom s Janou Kirschner, s basgitaristom Filipom Hittrichom a s huslistkou Kristínou Uhlíkovou. Charakterizuje ho zvuk akustickej gitary, ukulele a havajsky ladených vokálov. V roku 2016 Ado podnikol cestu po kalifornskom pobreží a havajských ostrovoch. Výsledkom bol hudobný videodenník Na cestách s Little Jane.