WOODPACK BROTHERS

„V čase, keď mi v hlave vznikal nástroj WoodPack, som často v rámci mojich koncertných aktivít cestoval cez Tatry. Vtedy, v tvorivom zápale, som v každom strome videl možnú reinkarnáciu, prerod dreva do môjho hudobného nástroja. Netušil som, že WoodPack jedného dňa pospája cesty rôznych hudobníkov a vznikne skupina improvizovanej hudby WoodPack Brothers.

V hudobnej improvizácii bez konceptu vás počas tvorby ovplyvňuje takmer všetko. Každý impulz sa pretaví do jedinečnej hudby a na moment ožíva a hneď sa stráca. Prostredie Tatier, sila prírody a energia za týmto festivalom bude nepochybne silným impulzom, ktorý sa objaví aj v našej hudbe.

A nakoniec, niektoré drevá, ktoré používam k výrobe nástrojov, mohli prežiť svoj život ako tatranské stromy. Reinkarnované sa tak vrátia na miesto, odkiaľ vzišli. Tentoraz vo forme zvuku, harmónií a melódií, spievajúc si svoju tatranskú pieseň.

Príďte si vychutnať neopakovateľný akustický zážitok v prírode s jedinečnými perkusívnymi nástrojmi v rukách vynikajúcich hudobníkov. Tešíme sa na vás v piatok 1.9. na Skalnatom plese a v nedeľu 3.9. na Téryho chate.“

Boris Čellár, WoodPack Brothers