STROON

So štyrmi EP, niekoľkými trackmi na rôznych kompiláciách, tuctom spoluprác a projektov  a niekoľkými soundtrackmi k nemým filmom, je Stroon jeden z najplodnejších a najvšestrannejších hudobníkov na Slovensku. Jeho sólo vystúpenia kombinujú minimalistický prístup aj v elektronickej, aj akustickej podobe. Na vrchu tohto, žiari trblietavý zvuk vibrafónu.

„Nie som ten typ človeka, ktorý potrebuje na víkend vypadnúť z mesta do prírody. Považujem sa skôr za urbánneho človeka. V súvislosti s Tatrami mám však množstvo krásnych spomienok na krátke výlety vo dvojici s otcom. A práve on môže za to, kde som dnes hudobne. Postaral sa o to, aby som sa mohol venovať hudbe aktívne, hlavne vibrafónu. Ten bude onedlho znieť na miestach, kde sme sa s otcom spolu prechádzali.

Môže to síce vyznieť pateticky, ale ja sa na to veľmi teším. A keďže k horám patrí aj drsnosť prírody, zoberiem si so sebou aj gitaru, silne skreslenú. Ako spomienku na moju mladosť. Na časy keď som s otcom už nechcel chodiť na prechádzky do hôr.

Vidíme a počujeme sa v piatok 1.9. na Štrbskom Plese.“

Stroon