SĽUK

„Slovenský ľudový umelecký kolektív (SĽUK) počas svojej bohatej histórie zažil už všeličo. Ponuka na účinkovanie v tomto projekte nás však oslovila ako máločo iné.

Veľmi sa tešíme, že počas festivalu Tatra Flowers aj SĽUK rozkvitne medzi inými veľmi zaujímavými umelcami.

SĽUK vystúpi v sobotu 2.9.2017 na pódiu v areáli skokanských mostíkov na Štrbskom Plese s hudobno-tanečným programom “Krížom – krážom”. Ľudové piesne a tance z viacerých regiónov Slovenska pohľadom mladej generácie tvorcov v strhujúcom naštudovaní profesionálnych tanečníkov, spevákov a muzikantov. Predstaví sa vám spolu 35 umelcov, ktorí vám predvedú predstavenie plné energie, vtipu, krásnej hudby a vynikajúcich interpretačných výkonov.

Na tomto pódiu v sobotu vystúpi so svojím koncertom aj Janka Kirschner, a preto nebolo ďaleko k nápadu spojenia nášho a Jankinho umenia.

Spoluprácu sme si vyskúšali pri oslavách výročia RTVS a pre Tatra Flowers ju rozšírime a spolu s Janou Kirschner pripravíme zážitok, vytvorený špeciálne pre tento deň.

Počas Tatra Flowers sa SĽUK zapojí do programu ešte raz, v špeciálnom zoskupení s kapelou Billy Barman na Téryho chate. Pri tejto príležitosti s kapelou Billy Barman zaspieva 5 speváčok zo SĽUKu, toto nevšedné koncertné vystúpenie má názov: “Billy Barman a dievčatá … potichu!”

Ďakujeme za pozvanie a tešíme sa na vás.“

Maroš Červenák, riaditeľ umeleckej prevádzky SĽUK

Zdroj foto: Archív SĽUK, Ctibor Bachratý