Mucha Quartet

„Mucha Quartet sme založili v roku 2003 na pôde Konzervatória v Bratislave. Komornú hudbu sme študovali v Bratislave u členov Moyzesovho kvarteta, vo Viedni u Johannesa Meissla, a taktiež v Madride pod vedením Güntera Pichlera (Alban Berg Quartet). V posledných rokoch sme koncertovali na mnohých hudobných festivaloch a kultúrnych podujatiach doma i v zahraničí – Bratislavské hudobné slávnosti, Pražská jar, recitál vo viedenskom Musikverein, Bordeaux String Quartet Festival, či Schubertiade Schwarzenberg. Naše koncertné cesty nás zaviedli aj do Kanady, Južnej Kórey a Číny. Obdržali sme titul Mladý tvorca v rámci Ceny Nadácie Tatrabanky v kategórii Hudba za rok 2016.

Príroda je našim srdciam veľmi blízka, a preto sme pozvanie na festival Tatra Flowers prijali s veľkou radosťou. Veľmi sa tešíme na koncert na Téryho chate, ktorá je najvyššie položeným miestom Tatra Flowers. Pevne dúfam, že všetci zvládneme náročný výstup a v Malej Studenej doline zaznie krásna hudba zložená z diel Jána Levoslava Bellu, Alexandra Moyzesa či Eugena Suchoňa. Pôjde najmä o tvorbu inšpirovanú ľudovými piesňami, ktoré vzišli zo srdca Slovenska, kde sa aj vďaka tomuto podujatiu vrátia a zaznejú tu vo svojej domovine. Druhý koncert sa odohrá na Skalnatom plese, kde vystúpime so speváčkou Ivou Bittovou a predstavíme projekt Slovenské spevy. Zbierku vytvoril Béla Bartók, a pre spev a sláčikové kvarteto piesne upravil Vladimír Godár.

Sme veľmi radi, že aj tento unikátny projekt zaznie v slovenských veľhorách a už len ostáva veriť, že počasie nám bude naklonené.“

Juraj Tomka, Mucha Quartet, 1. husle