Jana Kirschner

Slovensko, cudzina a nakoniec magický návrat  k tomu, čomu rozumie, pri čom vyrastala a kde opäť našla samú seba.

Po svojom návrate domov nahrala Jana Kirschner dnes už kultový album „Krajina Rovina”. A po ňom nasledujú ďalšie dva albumy, do veľkej miery ovplyvnené slovenským folklórom, Moruša: Biela a Moruša: Čierna.

“Účinkovanie na Tatra Flowers je pre mňa naozaj vzácne.
Tatry sú magickým miestom a inšpirovali ma k napísaniu mnohých mojich pesničiek. Pieseň „O hore a vtáčkovi”, často na koncertoch predstavujem ako Baladu o Štrbskom plese. Tatry ma vždy lákali, no rovnako som sa pri nich cítila maličká. Často keď sem chodím, myslím na Mašu Haľamovú, moju obľúbenú slovenskú poetku, ktorá v Tatrách prežila niekoľko desiatok rokov a jej tvorba bola vždy pre mňa veľkou motiváciou.

Teším sa aj na spojenie so SĽUKom, myslím, že nám to spolu pristane.
Prebúdza to vo mne niečo prirodzené, živočíšne, odvážne ale i vážne a napĺňa ma to  radosťou aj hrdosťou a presne také sú pre mňa aj Tatry.

Veľmi si vážim vaše pozvanie a verím, že zahráme koncert, ktorý s nami  všetkými zostane ešte dlho po dohratí poslednej noty.

Aby som nezabudla, Tatra Flowers majú naozaj originálny a veľmi silný zoznam zapojených umelcov, ktorý ma okamžite presvedčil. A vytvorili ho ľudia, ktorí milujú hudbu a Tatry a to je pre mňa veľmi dôležité.

Teším sa na vás na Štrbskom Plese.“

Jana Kirschner

Foto: Lousy Auber