David Kollar a Paolo Raineri

„Veľmi sa teším, že si s mojím priateľom, talianskym trubkárom Paolom Rainerim, zahráme v Tatrách. Som veľmi rád, že sa tam uskutoční podujatie takéhoto typu. Stotožňujem sa so slovami Paľa Barabáša, ktoré povedal po minulom ročníku Tatra Flowers.  Tatry som už mal zafixované ako priestor pre hotelové firemné večierky a práve Tatra Flowers sú projektom, ktoré do Tatier vracia kultúru a umenie.

Vidíme a počujeme sa na Skalnatom plese priatelia.“

 

David Kollar patrí medzi najproduktívnejších slovenských inštrumentalistov a skladateľov experimentálnej, filmovej a scénickej hudby. Na svojom konte má okrem deviatich albumov, spoluprácu s mnohými zahraničnými umelcami vrátane uznávaného nórskeho gitaristu Eivinda Aarseta, trumpetistu Arve Henriksena a spolupracoval aj s hviezdami, ako Bill Frisel, David Sylvian, ale aj s Christianom Fenneszom, Marco Minnemanom,​ či bubeníkom Patom Mastelottom.

V roku 2017 hosťoval v dvoch skladbách na albume Stevena Wilsona To The Bone.

Trubkár Paolo Raineri pracuje a tvorí s nástrojom v reálnom čase. Vytvára éterické zvuky a kombinuje ich s klasickým hraním a sound processingom. Tento taliansky hudobník kombinuje škandinávske nu­jazzové vplyvy s psychadelickým rockom, experimentálnymi a voľnými improvizáciami vo svojom ocenenom projekte Junkfood 4TET a Ottone Pessante. S Davidom Kollarom spolupracuje od roku 2014.